×
17:00 Innebandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Innebandy
När:
17:00 - 18:00
Var:
Kastellegårdshallen, Lekmannagatan 1, 442 50 Ytterby
×
17:00 Innebandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Innebandy
När:
17:00 - 18:00
Var:
Kastellegårdshallen, Lekmannagatan 1, 442 50 Ytterby
×
17:00 Innebandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Innebandy
När:
17:00 - 18:00
Var:
Kastellegårdshallen, Lekmannagatan 1, 442 50 Ytterby
×
17:00 Innebandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Innebandy
När:
17:00 - 18:00
Var:
Kastellegårdshallen, Lekmannagatan 1, 442 50 Ytterby
×
17:15 Dans
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Dans
När:
17:15 - 18:00
Var:
Mimers kulturhus Hörsal 1, Trollhättevägen 4, 442 34 Kungälv
×
17:15 Dans
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Dans
När:
17:15 - 18:00
Var:
Mimers kulturhus Hörsal 1, Trollhättevägen 4, 442 34 Kungälv
×
17:15 Dans
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Dans
När:
17:15 - 18:00
Var:
Mimers kulturhus Hörsal 1, Trollhättevägen 4, 442 34 Kungälv
×
17:15 Dans
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Dans
När:
17:15 - 18:00
Var:
Mimers kulturhus Hörsal 1, Trollhättevägen 4, 442 34 Kungälv
×
08:00 Bandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bandy
När:
08:00 - 09:00
Var:
Skarpe Nord, Simbadsgatan 1, 442 35, Kungälv
×
08:00 Bandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bandy
När:
08:00 - 09:00
Var:
Skarpe Nord, Simbadsgatan 1, 442 35, Kungälv
×
08:00 Bandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bandy
När:
08:00 - 09:00
Var:
Skarpe Nord, Simbadsgatan 1, 442 35, Kungälv
×
08:00 Bandy
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bandy
När:
08:00 - 09:00
Var:
Skarpe Nord, Simbadsgatan 1, 442 35, Kungälv
×
09:00 Handboll
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Handboll
När:
09:00 - 10:00
Var:
Sparråshallen, Sparråsvägen 155, 442 54 Ytterby
×
09:00 Handboll
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Handboll
När:
09:00 - 10:00
Var:
Sparråshallen, Sparråsvägen 155, 442 54 Ytterby
×
09:00 Handboll
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Handboll
När:
09:00 - 10:00
Var:
Sparråshallen, Sparråsvägen 155, 442 54 Ytterby
×
09:00 Handboll
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Handboll
När:
09:00 - 10:00
Var:
Sparråshallen, Sparråsvägen 155, 442 54 Ytterby
×
19:00 Bowling
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bowling
När:
19:00 - 20:00
Var:
Nordmanna Bowling, Nordmannatorget, 44237, Kungälv
×
19:00 Bowling
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bowling
När:
19:00 - 20:00
Var:
Nordmanna Bowling, Nordmannatorget, 44237, Kungälv
×
19:00 Bowling
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bowling
När:
19:00 - 20:00
Var:
Nordmanna Bowling, Nordmannatorget, 44237, Kungälv
×
19:00 Bowling
Kalender:
2:or grupp 3 "Lodjuren"
Titel:
Bowling
När:
19:00 - 20:00
Var:
Nordmanna Bowling, Nordmannatorget, 44237, Kungälv
Prenumerera
×
Prenumerera
iPhone, iPad, Mac
Använd webbläsaren i respektive enhet.
Klicka på följande länk:
webcal://calendar.myclub.se/public/teams/16857/calendar.ics
Klicka på "Prenumerera".
Android
Till varje Android-enhet hör ett Google-konto. Prenumeration i Android sker via Google, se nedan.
Google
Gå till
www.google.com/calendar
(kräver ett Google-konto).
Klicka på pilen till höger om "Andra kalendrar" och därefter på "Lägg till webbadress".
Ange URL:
https://calendar.myclub.se/public/teams/16857/calendar.ics
och klicka därefter på "Lägg till kalender".
Microsoft Outlook
Klicka på följande länk:
webcal://calendar.myclub.se/public/teams/16857/calendar.ics
Öppna länken med Outlook.